tjsokolrosice.sklub.cz

TJ Luže vs TJ Sokol Rosice n. L.

Datum a čas konání: 21.4.2024 14:30

Rosice po poločase vedly, ale Přelouč zápas otočila

Rosice nad Labem - Fotbalisté Rosic poprvé na jaře na svém hřišti prohráli. Poslední Přelouči vstřelili v prvním poločase jednu branku, ale další vypracované příležitosti neproměnili. Toho využil soupeř, který po přestávce hned třikrát skóroval.

TJ Sokol Rosice nad Labem – FK Přelouč B 1:3 (1:0)

V první šanci zápasu vyrazil brankář Šváb střelu přeloučského Slavíka. O chvíli později zasahoval i Konvalina, když F. Bartoš přihrál zakončujícímu Kovářovi. V 18. minutě střílel Hamerský z přímého kopu do tyče, od které se míč odrazil do gólmana a následně mimo tři tyče. V další situaci po rohovém kopu zakončil přesně Rogovik, ale kvůli ofsajdu nemohla branka platit.

Ve 35. minutě po akci M. Bartoše zakončoval Kovář, jenž ve vyložené šanci netrefil bránu. Rosičtí se dočkali až čtyři minuty před koncem prvního poločasu, kdy M. Bartoš po individuálním průniku prostřelil brankáře.

To nejpodstatnější z druhé půle se odehrálo až v její poslední třetině. V 74. minutě vyrazili hosté do protiútoku, Rokyta poslal z levé strany míč po zemi na Vančuru, který umístil míč k tyči. O tři minuty později hosté znovu zakombinovali a osamocený Rokyta v pokutovém území otočil stav utkání na 1:2.

Domácí se neúspěšně pokoušeli o vyrovnání, v 82. minutě F. Bartoš vysoko přestřelil. V 90. minutě vyběhl na rohový kop Rosic i brankář Šváb. Míče se však zmocnil Konvalina, jenž ho vyhodil přes polovinu hřiště a unikající Vančura dopravil míč do prázdné svatyně.

Fakta – branky: 41. M. Bartoš – 74. a 90. Vančura, 77. Rokyta. Rozhodčí: Jansa. ŽK 2:0. Diváků: 90.

Sestavy - Rosice: Šváb – Haan, Pozdník, Hamerský, Pešek – F. Bartoš, Vratišovský (77. Bulis), Rogovik, Lejsek – M. Bartoš, Kovář (77. Voženílek).

Přelouč B: Konvalina – Kačírek, Heřmánek, Dušek, Musil – Slavík, Novák, Vančura, Milan Beránek – Hanuš (61. Rokyta), Slabý.

Ohlasy po utkání

Petr Čihák, trenér Rosic: „V prvním poločase jsme vstřelili branku až v závěru, i když jsme měli více šancí než hosté. Měli jsme vést o dva nebo tři góly, ale koncovka je stále náš hlavní problém. Bohužel bez proměňování šancí nelze vyhrávat ani doma. Tu druhou polovinu zápasu jsme začali špatně. Soupeř nás přehrál v nasazení, důrazu a hlavně dokázal využít své příležitosti. Přelouč hrála zkušeně a v pohodě na brejky. To se nám naopak při našem vedení nedařilo.“