tjsokolrosice.sklub.cz

TJ Luže vs TJ Sokol Rosice n. L.

Datum a čas konání: 21.4.2024 14:30

Rychlý obrat nasměroval Rosice k vítězství

Rosice nad Labem - Domácí fotbalisté získali v nedělním utkání proti R. Bělé čtvrtou jarní výhru. Hosté se sice v závěru prvního poločasu dostali do vedení, ale Rosičtí čtyřmi góly po přestávce zápas otočili. Rosice se dvě kola před koncem sezony definitivně zachránily v I. B třídě.

TJ Sokol Rosice nad Labem – TJ Sokol Rohovládova Bělá 4:1 (0:1)

První poločas nabídl několik zajímavých příležitostí na obou stranách. Na straně Rosic F. Bartoš dvakrát přestřelil bránu, dvě střely hostů v podání Jelínka zlikvidoval Šváb. Ve 43. minutě M. Bartoš zakončil po zemi podél brankáře, ale míč se mezi tři tyče nevešel. Hned vzápětí na druhé straně otevřel skóre Remeš, když usměrnil míč do sítě po nenápadném centru.

Po deseti minutách druhé půle přišel bleskový obrat Rosic. Centr Hamerského z přímého kopu lehce tečoval M. Bartoš a bylo vyrovnáno. O minutu později Vratišovský poslal míč ze stejného místa před brankáře, kde Pozdník dotlačil míč do sítě. Vyrovnat mohl I. Morávek, ale s jeho střelou si Šváb poradil. V 68. minutě byla po ruce hostů ve skrumáži nařízena penalta, kterou Pozdník s přehledem proměnil. Výhru Rosic ještě pojistil Vratišovský, kterému F. Bartoš připravil gólovou pozici.

Fakta – branky: 55. M. Bartoš, 56. a 68. Pozdník (druhá z penalty), 83. Vratišovský – 44. Remeš. Rozhodčí: Vaněk. ŽK 1:2. Diváků: 100.

Sestavy – Rosice: Šváb – Haan, Pozdník, Hamerský, Pešek – D. Rousek, Rogovik (78. L. Rousek), Lejsek, F. Bartoš – M. Bartoš (85. Bulis), Vratišovský (90. Hofman).

Rohovládova Bělá: Kunt – Tamchyna, I. Morávek, Deutsch, Chovanec – Tomič (62. Prokůpek), Bakule, J. Morávek, Braun – Remeš, Jelínek (75. Lánský).