tjsokolrosice.sklub.cz

AFK Horní Jelení vs TJ Sokol Rosice n. L.

Datum a čas konání: 5.5.2024 17:00

Remíza v domácí premiéře, druhý bod si odvezl Prosetín

V prvním domácím utkání nové sezony hrály Rosice nerozhodně s Prosetínem. V úvodu druhé půle se soupeř dostal do vedení, za Rosice vyrovnal M. Bartoš v 75. minutě. V penaltové loterii byl úspěšnější Prosetín, který tak získal dva body. K příštímu utkání jedou Rosičtí do Řečan, kde se hraje v neděli 31. srpna od 17 hodin.

TJ Sokol Rosice nad Labem - SK Sokol Prosetín 1:1 (0:0), na penalty 5:6

První poločas mnoho šancí nenabídl. Po čtvrthodině hry byla Šebkova střela sražena na roh, o chvíli později si s pokusem Pozdníka z dálky poradil Šmahel. Ve 30. minutě Nahálka vyrazil míč do Filipiho, od něhož míč zamířil mimo tři tyče. V závěru první půle ještě hostující Šafránek pálil z voleje nad bránu.

V 50. minutě se hosté dostali do vedení, když Remeš prošel z pravé strany do pokutového území a jeho tečovaná střela skončila v síti. V 62. minutě se uvolnil M. Bartoš a předložil míč Pipkovi, jenž nezakončil ideálně. Rosičtí zatlačili soupeře a snažili se o vyrovnání. I přesto ještě zahrozil na druhé straně Remeš, jehož střelu z úhlu Nahálka vytlačil mimo. Vyrovnání přišlo v 75. minutě, kdy Pipek prostrčil míč za obranu na M. Bartoše, který se v zakončení nemýlil. O chvíli později pak Pozdník hlavičkoval po centru Hamerského nad. Hosté pak nevyužili pokus Vodvárky ani rychlý brejk pět minut před koncem.

Při premiéře obou týmů v pokutových kopech se rozhodlo v sedmé sérii. Domácí neproměnili celkem dvakrát, hosté jen jednou.

Fakta - branky: 75. M. Bartoš - 50. Remeš. Rozhodčí: Vašek. ŽK 3:0. Diváků: 100.

Sestavy - Rosice: Nahálka – D. Rousek, Pozdník, Pešek, Lejsek – F. Bartoš, Vratišovský (52. Hamerský), Rogovik, Pipek (88. Bulis) – M. Bartoš, Šebek.

Prosetín: Šmahel – J. Ročňák, Haman, Šikl (88. Šimon), Černý – Kulháň (78. M. Ročňák), Šafránek, R. Vodvárka, Čáp (57. Janeček) – Remeš, Filipi (67. Novotný).

Penalty proměnili: Pozdník, D. Rousek, M. Bartoš, Rogovik, Hamerský – J. Ročňák, R. Vodvárka, Janeček, Haman, Šafránek, Černý. Penalty neproměnili: Šebek, F. Bartoš – Remeš.